Americká 66/39, 351 01 Františkovy Lázně, Česká republika

Sport

Project Info

Project Description

SPORTOVNÍ VYŽITÍ VE FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍCH A JEJICH OKOLÍ

 

Františkovy Lázně jsou především lázeňským městem žijícím svými prameny, kolonádami a promenádami. Kromě toho ovšem svým obyvatelům a návštěvníkům nabízí i řadu možností sportovního vyžití a aktivního odpočinku.

Sport ve městě
Celé město a jeho okolí jsou jako stvořené pro cykloturistiku, převážně plochý profil terénu je vhodný i pro nejmenší cyklisty. Příznivci plavání a především rodiny s dětmi mohou po celý rok využívat jedinečný akvapark Aquaforum, který nabízí 3 vnější a 3 vnitřní bazény, vodní skluzavky, tobogán, vířivky, vodní jeskyně a mnoho dalších atrakcí. V prvním patře Aquafora je návštěvníkům k dispozici také posilovna-fitness. Další fitness centrum najdeme v ulici Otakara Březiny. Kuželkáři mohou změřit své síly na bowlingu, který je na Americké ulici. V případě příznivého počasí nabízí Františkovy Lázně i řadu venkovních aktivit přímo ve městě, jako je například minigolf nedaleko Kolonády Solného a Lučního pramene u lázeňského hotelu Imperial a další u hotelu Erika. Pro tenisty jsou zde tenisové kurty v blízkosti přírodního divadla. Sportovní areál u Slatinného potoka nedaleko centrálního parkoviště nabízí jak fotbalové hřiště s umělým trávníkem, tak dětský areál. Mezi tradiční sportovní akce, kterých se každoročně zúčastňuje mnoho sportovních příznivců, patří například běh sv. Štěpána nebo Velikonoční běh.

Okolí města
I v bezprostředním okolí města je mnoho sportovních možností. Populární in-line bruslení si užijete v areálu u rybářské bašty a u rybníku Amerika. Můžete si zahrát golf na golfovém hřišti v nedalekém Hazlově (6 km směr Aš), Ricochet v Chebu na sídlišti Skalka, nebo si zabruslit na chebském zimním stadionu. Milovníci koní a jezdeckého sportu si mohou půjčit koně a zajezdit si u vodní nádrže Skalka, v jezdeckém areálu Sorkov, případně v cca 10 km vzdálených Nebanicích. V okolí města jsou ideální podmínky pro pěší turistiku, doporučujeme navštívit naučnou stezku s expozicí zvířat Amerika, kde je i přírodní cvičiště.

Multifunkční hřiště
Zbrusu novým sportovním zařízením je Multifunkční hřiště, které bylo v roce 2010 postaveno u Labutího jezírka. Hřiště bylo vybudováno městem Františkovy Lázně s finanční podporou Evropské unie a najdete na něm nejen multifunkční plochu (30 x 60 m), dvě dětská hřiště (pro děti 0–5 let a 5–12 let), hřiště pro míčové hry (20 x 40 m) a skatepark (25 x 34 m), ale i čtvrtkilometrovou in-line dráhu širokou 3 m a umělý sáňkovací kopec. Nechybí ani zázemí areálu s klubovnou a WC. Dalším novým sportovním zařízením ve městě je sportovní hala, jejíž výstavba bude dokončena v roce 2011.

Cyklistika Turistika Bruslení Inline bruslení
Golf / Minigolf Jezdectví Fitness Fotbal
Wellness Plavání Sauna Tenis
Ricochet Dětské hřiště