Česky Deutsch English
Pension Česká, Františkovy Lázně    
Tel.: +420 - 777 154 159
 
 
Pension Česká - O nás Pension Česká - Ubytování Pension Česká - Ceník Pension Česká - Fotogalerie Pension Česká - Rezervace Pension Česká - Kontakty
Pension Česká - Františkovy Lázně Pension Česká - Františkovy Lázně Pension Česká - Byty a jejich vybavení
Pension Česká - Personál
Pension Česká - Proč právě k nám?
Pension Česká - Volný čas a relaxace
 
     

VÝZNAMNÉ AKCE VE FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍCH

Jaro
30. dubna
Konec dubna, začátek května
1. května
Začátek května
Polovina května (v sobotu)
Pálení čarodějnic ...
Seebergské hry – Slavnostní otevření hradu českým králem Karlem IV. ...
Mezinárodní výstava a soutěž historických vozidel ...
Majáles ...
Slavnostní zahájení lázeňské sezóny a svěcení pramenů ...
Léto
Poslední pátek v červenci a další dva pátky v srpnu
Druhá polovina července
Jazzový festival Hrnčířský Swing ...

Historický jarmark na Seebergu
Podzim
Druhý týden v září
Třetí týden v září
Seebergské hry – Slavnost ostrostřelců ...
Straussův festival ...
Zima
Začátek prosince
31. prosince od 21:30 hod.
Mikulášská nadílka a rozsvícení vánočního stromu ...
Silvestrovská Street party ...

Pálení čarodějnic
(30. dubna)
Každým rokem se ve Františkových Lázních koná koncem dubna tato oblíbená akce pro děti i dospělé. Průvod ve složení: děti, dospělí, psi, masky, dechová hudba, mažoretky a vpředu nosič s Moranou, začíná v 19 hodin, kdy se vychází od Divadla Boženy Němcové směrem k vodotrysku. Dále se pokračuje dolů Národní třídou a mezi Casinem a Třemi liliemi přes silnici do přírodního divadla. Tam je vyhlášení soutěží o nejlepší masky čarodějnic a nejkrásnější lampiony, soutěže pro děti o ceny, hrají dvě kapely, stánkový prodej, po setmění ohňostroj s reprodukovanou hudbou.

Pension Česká - Akce - Pálení čarodějnicPálení čarodějnic

Pension Česká - Akce - Seebergské hrySeebergské hry - Slavnostní otevření hradu
Seebergské hry - Slavnostní otevření hradu českým králem Karlem IV. (konec dubna, začátek května)
Tato pravidelná akce přináší výpravnou podívanou na příjezd římského císaře a krále českého Karla IV. s početnou družinou na hrad. K poctě krále je připraven bohatý kulturní program.

Pension Česká - Akce - Mezinárodní výstava a soutěž historických vozidelMez. výstava a soutěž historických vozidel  

Mezinárodní výstava a soutěž historických vozidel (1. května)
Již tradiční akcí se stává každoroční mezinárodní výstava a soutěž elegance historických vozidel včetně spanilé jízdy městem. Celá akce probíhá od 10 hodin dopoledne na pěší zóně na Národní třídě, kolem 13:30 je zahájena okružní jízda městem, během které mohou diváci obdivovat historické stroje v provozu.

Majáles (začátek května)
Tradiční pásmo hudby a poezie začíná v 10 hodin v hudebním pavilónu pod Casinem. Diváci mohou zhlédnout účinkování členů divadelního souboru při MKS Františkovy Lázně a hudební vystoupení.

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny a svěcení pramenů (polovina května v sobotu)
Celodenní akce začíná již v 7 hodin ráno pochodem mažoretek a dechového orchestru městem, dopolední program pokračuje Slavnostní mší svatou v kostele Povýšení Svatého Kříže, po které následuje průvod Národní třídou a Slavnostní zahájení lázeňské sezóny. Nedílnou součástí zahájení sezóny je svěcení pramenů, jmenovitě Františkova a Glauberova, které probíhá bezprostředně po slavnostním zahájení. Po celý den probíhá bohatý kulturní program.

Pension Česká - Akce - Slavnostní zahájení lázeňské sezóny a svěcení pramenůSl. zahájení láz. sezóny a svěcení pramenů Pension Česká - Akce - Jazzový festival Hrnčířský SwingJazzový festival Hrnčířský Swing

Jazzový festival Hrnčířský Swing (poslední pátek v červenci a další dva pátky v srpnu)
Festival s mnohaletou tradicí se koná každoročně v Novém Drahově u Chebu. Na svém statku ho pořádá výrobce umělecké keramiky Ivan Egon Werner jako vzpomínku na svého bratra, jazzového muzikanta. Koncerty na hrnčířském statku mají skvělou atmosféru, festivalu se pravidelně účastní špičky českého jazzu. Například Revival Swing Band, Memory Jazz Band, hrává tu Láďa Kerndl anebo Ladislav Gerendáš.

Seebergské hry - Slavnost ostrostřelců (druhý týden v září)
Slavnost františkolázeňských ostrostřelců s inspekční návštěvou císaře Františka Josefa I. a arcivévody Karla, budoucího císaře. Připomenutí okolností a skutečného místa seznámení arcivévody Karla s budoucí císařovnou Zitou Bourbonskou ve Františkových Lázních.

Pension Česká - Akce - Seebergské hry - Slavnost ostrostřelcůSeebergské hry - Slavnost ostrostřelců Pension Česká - Akce - Straussův festivalStraussův festival

Straussův festival (třetí týden v září)
Hlavním programem tohoto festivalu jsou koncerty na straussovské téma, které se konají v Divadle Boženy Němcové. Celý festival je zakončen v sobotu taneční soutěží O františkolázeňský pohár, kde v nádherném prostředí tanečního sálu Společenského domu bojují soutěžící v kategoriích standard – latina – figurální valčík na Straussovy melodie.

Mikulášská nadílka a rozsvícení vánočního stromu (začátek prosince)
V Divadle Boženy Němcové probíhá každoroční Mikulášská nadílka, součástí které je i pohádka pro děti. Následně se na pěší zóně koná slavnostní Rozsvícení vánočního stromu.

Silvestrovská Street party (31. prosince od 21:30 hod.)
Slavnost, která ukončuje každý rok a zároveň vítá rok nový, se koná na pěší zóně pod vodotryskem. Zábavu zajišťují mimo jiné hudební vystoupení kapel. O půlnoci se mohou všichni zúčastnit slavnostního přípitku s vedením města. Poté pokračuje zábava až do konce programu, který je kolem 1:30 hod.

Pension Česká - Akce - Silvestrovská Street partySilvestrovská Street party  

Oficiální stránky města Františkovy Lázně naleznete zde.

Zpět na stranu Volný čas a relaxace <
 
 
  Pension Česká, Františkovy Lázně  
  2013 © Byty Česká s.r.o., Americká 66/39, 351 01 Františkovy Lázně, Česká republika, telefon: +420 - 777 154 159, e-mail: info@pensionceska.cz Pension Česká - Facebook  
 

Webdesign